Jak odbywają się sesje?
Proces terapeutyczny zaczynamy od zebrania szczegółowych informacji o dziecku i rodzinie.
Następnie podczas konsultacji wstępnej spotykamy się z rodzicami oraz osobiście z dzieckiem. Jeśli to nie jest możliwe spotykamy się z rodzicami online.
Jeśli to nie jest możliwe spotykamy się z rodzicami online. W zdobyciu informacji diagnostycznych korzystamy ze wsparcia specjalistów blisko miejsca zamieszkania rodziny, którzy dostarczą informacji o umiejętnościach dziecka (np.neurologopeda, terapeuta SI, osteopata, dietetyk, lekarz etc.)
Pierwsza sesja to czas na poznanie się, ustalenie potrzeb i sprawdzenie wspólnie z rodzicami, czy proponowany przez nas styl i etapy pracy mają dla nich sens.
Na sesjach indywiudalnych, wspólnie z rodzicami przyglądamy się historii jedzenia dziecka i uczymy się zrozumieć zachowania dziecka i całej rodziny w kontekście tego, co im się przydarzyło.
Sprawdzamy,czy dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci budowania konkretnych umiejętności i ustalamy, jaki lokalny specjalsita mógłby wesprzeć rodzinę w tym zakresie. Na każdym etapie współpracy możemy tez zauważyć i nazwac potrzebę wykonania dodatkowych badań określającyh poziom odżywienia dziecka i ewentualną potrzebę suplementacji.
Ustalamy cele i potrzeby. W procesie terapeutycznym ważną rolę odgrywają nagrania przesyłane przez rodzica lub szczegółowo nakreślane sytuacje, które wspólnie omawiamy, rozpoznajemy wzorce zachowań, emocje, myśli i uczymy się robić miejsca na nowe, wspierające aktualny etap nauki
Wstępna ocena
Pierwsza konsultacja
REGULARNE SESJE RODZICÓW W PROCESIE
Dodatkowe wsparcie
Czasem rodzina potrzebuje niejako ‘zanurzyć’ się w dośwaidczeniu, poprzyglądać się pracy terapeuty z dzieckiem i własnym reakcjom na to, co się pojawia. POmaga w tym indywidualny turnus, który obejmuje swym procesem dziecko oraz rodzica.
Indywidualny turnus stacjonarny wspierający naukę jedzenia. Poznaj odpowiedzi na poniższe pytania:
- Co to jest turnus wspierający naukę jedzenia?
- Co obejmuje turnus?
- Czy turnus może zastąpić regularne konsultacje?
- Dlaczego turnus może być wyjątkowym wsparciem
- Czy każdy turnus wygląda tak samo
- Czy na turnusie dziecko musi jeść
- Czy turnusy są bezpieczne
- Co rodzic może dziecku powiedzieć przed przyjazdem na turnus
- Jak nam pomóc w przygotowaniu się do turnusu z Twoim dzieckiem
W ciągu minuty od przesłania formularza, otrzymają Państwo dokumenty do wypełnienia i odesłania do nas.
Realizacja i nadzór: Sprawny.HR