Zobacz więcej na Facebooku

Podejście

Terapie trudności z jedzeniem w podejściu KREBS® porównać można do układania kawałków puzzli. To, co je łączy i spaja to bezpieczna więź i relacja.

Zanim zaczniemy działać, chcemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego jedzenie nie jest dla dziecka proste, łatwe i przyjemne oraz jakie obszary życia dziecka i rodziny zdążyły już “nadszarpnąć” trudności jedzeniowe.

Zdajemy sobie sprawę, że swobodne spożywanie różnorodnych pokarmów nie zależy tylko od woli dziecka czy też jego preferencji smakowych.

To skomplikowana umiejętność, która wymaga doskonałej sprawności w wielu sferach pozornie nie kojarzonych z jedzeniem. Fundamentem jedzenia jest bezpieczna relacja dziecka z rodzicem oraz z samym sobą.

Pierwsze karmienie noworodka związane jest z bliską obecnością opiekuna. Podobnie w późniejszych latach, jedzenia nie da oddzielić się od relacji rodzinnych.

Dlatego w przywracaniu zdrowych relacji z jedzeniem zależy nam na współpracy nie tylko z dzieckiem, ale przede wszystkim z jego rodzicami.
Trudności z jedzeniem mogą mieć wiele nazw: wybiórczość pokarmowa, neofobia żywieniowa, ARFID, PFD, anoreksja, bulimia, inne. Podobnie wiele przyczyn może leżeć u podłoża jedzeniowych kłopotów. Wspólnie z rodzicami oraz dzieckiem chcemy je nazwać i uwzględnić ich naturę w planie działania.
Często do współpracy potrzebujemy zaangażować innych specjalistów, dostępnych blisko miejsca zamieszkania rodziny.

Bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa umożliwia Rozwój zamiast Przetrwania

Relacje

Wspierające relacje to fundament poczucia bezpieczeństwa

Proces

Zapraszamy rodziny do procesu, który ma swoje kluczowe etapy

Szacunek i partnerstwo

Terapeuta towarzyszy rodzicowi, żeby ten mógł towarzyszyć dziecku, po to, żeby mogło towarzyszyć sobie. W tym procesie wszyscy są ważni.
Dołącz do nas

Bądź zawsze pierwszy!

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami.
Gwarantujemy bezpieczeństwo pozostawionych danych.

Newsletter, to gwarancja ciekawych treści i powiadomień o dostępnych wolnych terminach konsultacji i turnusów.
+48 88 30 30 007
sekretariat@neuromind.pl

Realizacja i nadzór: Sprawny.HR

KREBS® | Copyright 2024 | All rights reserved