Zobacz więcej na Facebooku

WIĘŹ z rodzicem dla dziecka jest jak powietrze, picie i JEDZENIE….Dziecko nie przeżyje bez jedzenia. Ale dziecko nie przeżyje też bez więzi. Co wtedy jak jedno wyklucza drugie? Wtedy trzeba kombinować. Rodzic kombinuje, czyli stara się na swój sposób. Dziecko kombinuje, czyli stara się poradzić sobie na swój sposób.

Zła wiadomość jest taka, że starania dziecka i rodzica choć mają tą samą intencję: chęć bliskości, miłości i bezpiecznego życia, to…wykluczają się wzajemnie. Dziecko walczy z rodzicem lub odwrotnie. Albo rodzic goni dziecko, a dziecko ucieka. W sytuacjach jedzeniowych. Albo jedno i drugie odpuszcza, czyli rezygnuje.
Dobra wiadomość jest taka, że jak zaczynamy to rozumieć, to zaczynamy mieć możliwość uzdrowić tą sytuację.
O tym jest ten filmik…

Autorka Bloga

Małgorzata Tchurz

Na co dzień wspieram rodziców dzieci z trudnościami w jedzeniu. Na moją pracę ogromny wpływ mają moje osobiste doświadczenia z jedzeniem, a także doświadczenia, o których mnogość i różnorodność dbają codziennie moje dwie córki. Osobiste doświadczenia i rodzicielstwo pomagają mi pamiętać o najważniejszych dla mnie wartościach: autentyczności, pokorze, uważności na siebie i innych, akceptacji. Jestem entuzjastką rodzicielstwa bliskości, komunikacji opartej na szacunku i miłości.

W swojej pracy staram się łączyć wiedzę i umiejętności dotyczące pracy z ciałem, umysłem i zachowaniami. Kompetencje zawodowe zdobyłam jako trener metod opartych na relacjach (Growth trough Play System Mentor Certification), trener umiejętności psychospołecznych (Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA), terapeuta metod neurorozwojowych (certyfikowany terapeuta INPP), pedagog, licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Fascynuję się także i szkolę w metodzie Internal Family System, która pomaga przywrócić wewnętrzną harmonię i równowagę. Regularnie korzystam z sesji superwizyjnych i rozwojowych.

Jestem autorem kompleksowego programu wsparcia rodzin z trudnościami w jedzeniu KREBS®, właścicielem ośrodka Neuromind oraz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego dla dzieci z autyzmem.

Zobacz pozostałe artykuły

+48 88 30 30 007
sekretariat@neuromind.pl

Realizacja i nadzór: Sprawny.HR

KREBS® | Copyright 2024 | All rights reserved